Merikülla lisandub bussiliine ja alustati Tilgu tee viimases lõigus kergliiklustee ehitust

Uudised

Kommenteeri
Merikülas alustavad septembrist õppetööd valla 7. ja 8. klassid ja sellega seoses asub koolimajas õppima kuni sada õpilast. Sellega seoses toimuvad ka mujal külapiirkonnas mõningad muudatused.
18. augustil avalikustati Harku valla ühistranspordi bussiliinide muudetud ja ka uued sõidugraafikud, mis alustavad 1. ja 2. septembril.

Selle info kohaselt lisatakse Harku vallas üks bussiliin (H11) ja pikendatakse ühte, mille lõpp-peatusteks on märgitud Meriküla spordi- ja õppekeskus.

Graafikutest kuvatõmmised:
H11. Algusega Tabasalust läbi Muraste hommikul ja kell 12 tagasi Muraste ja Tabasalu poole (sellele bussile jõuab ümberistumisega ka liinilt H1).

H2:
Algusega Naagest hommikul.

H11A: Ainult 1. septembril on ajutiselt avatud üks lisaliin
, algusega Jürist kell 09:40 ja tagasi Muraste poole kell 12.  Ka bussiliin H11 on avatud 1. septembril, teised liinid alustavad 2. septembril. H1-H10 alustavad teenindamist alates 02.09.2020. 
Bussid on 1. septembril Merikülas 10:14 (H11) ja 10:16 (H11A) ning tulevad Merikülast tagasi kell 12.00.

Info allikas  https://www.harku.ee/uhistransport1 - sellelt aadressilt leiab ka hiljem toimuvaid muudatusi
Sellest allikast leiab ka infot, kuidas pealelõunal Merikülast väljuvate bussidega on võimalik ümber istuda teistele bussidele Murastes jm. 

Graafikud ei näita, kas hommikused bussid peale Meriküla ka Tabasalu suunas tagasi liiguvad (v.a H11 kell 12, mis läheb läbi Muraste Tabasallu), aga kui see toimub, ehk ka Meriküla, Ilmandu  ja Rannamõisa mõnedel elanikel on võimalik hommikuti ja pealelõunal Tabasalu poole saada (kasvõi nõudepeatusena). Vastav ettepanek on valla suunas tehtud, ehk see kompenseerib Muraste vaateplatvormi ajutist sulgemist (link uudiseni FB-s). Ootame vastust.

Liikluskoormus suureneb Tilgu teel septembrist varasemaga võrreldes. Võib endid lohutada vaid sellega, et ka edaspidi suvekuudel hommikuti sama tihedat liiklust Tilgu teel ei toimu. Ja ka sellega, et valdav enamik Tilgu teel liiklejatest on ikka kohalikud või edaspidi lisaks need Harku valla elanikud, kes peaks varsti Tilgu teel sõitmise selgeks saama.

Ohutuse meetmeid tõhustatakse Tilgu teel veelgi

Lisaks hakati 17. augustil Merikülas Tilgu tee viimase 400-meetri lõigu kõrvale rajama kergliiklusteed, mis peaks koos valgustuse, ohtliku kurvi kerge laiendamise ja pinnasevee drenaaži rajamise järel valmima enne oktoobrikuu pimedate hommikute saabumist. Seda tehakse kooskõlastatult Maanteeametiga, kus panustatakse samuti Tilgu tee ohutuse parendamisele.

Foto M. Vaik, 17.08.20

Merikülla juurdepääsude ohutuse parendamiseks tehtud:
- Avatakse bussiliinid Merikülla, enamik Meriküla kooli õpilaste lapsevanemaid ei pea hommikuti ja pealelõunal sõitma Merikülla oma autoga.
Kergliikustee rajamine.
- Meriküla koolihoones tundide algusaeg nihutatud 08:55-le, et muuhulgas enne kella kaheksat oleks Tilgu teel Meriküla elanike jaoks väljuv liiklus normaalne.
- Kolmiku tänava kergliiklustee kuni vaateplatvormini (viimane osa) valmib lähinädalatel.
- Ohutuse tõhustamise meede on ka augusti keskpaigast alates platvormi sulgemine ajutiselt, hindamaks platvormi seisukorda ja võimalusi see kiirelt ohutumaks muuta.

Mida on tehtud varem:
-Valgustus vaateplatvormist Merekindluse tänavani on juba praegu olemas, 2017. aastast saadik.
- Tilgu teel sõidukite maksimumi lubatud sõidukiiruseks on 40 km/h juba aastaid. 
- Tilgu teel on Maanteeameti poolt suursõidukitele kehtestatud koormuspiirang 20 tonni (mis nõuab tee kasutamiseks tingimuste taotlemist ja luba, mitte ei keela sel liiklemist).
- Maanteeameti poolt telliti klindi serval oleva sõidutee aluspinnase vastupidavuse uuring, mille järelduses on öeldud, et Tilgu tee vastavas kohas peaks vastu pidama rohkem, kui 10 aastat (link infoni).

Oktoobriks 2020 saavutatu on tõenäoliselt ohutusse panustamisega seotud investeeringutel esimene etapp, ilmselt järgmisel aastal investeeringuid tuleb juurde (valla eelarvestrateegia). Tõenäoliselt selleks ajaks, kui koolis asub õppima ligi 300 last (sügiseks 2022) on täiendavad lubadused ehk täidetud? Võibolla ka maanteeamet on selleks ajaks otsustanud omaltpoolt veel panustada, et Tilgu tee oleks veel ohutum?

Merikülas avatakse ka üks Paepealse lasteaia rühm, aga praeguse info kohaselt ei avata seda veel 1. septembril.

Ettepanek uue juurdepääsu jaoks Tüve tänava kaudu on vallale esitatud veebruaris 2020 ja nüüd 15. augustil täiendavate klauslitega. Selle kohta saate lugeda Facebookist, sealt lugeda täiendavaid ettepanekuid ja kriitikat ning selle kohta omapoolset tagasisidet anda sellesama postituse juures.Merikülas toimuvad muutused pidevalt, püüame kohaneda ja hoida silma peal, et muudatused oleks tasakaalus ümbritseva keskkonna ja elanike soovidega. Me ei saa keelata arenguid või nende vastu protestida, sest küla ega Tilgu tee ei kuulu ju meile. Me lihtsalt elame siin.

Lisa kommentaar

Email again: