Meriküla sünnipäeva üritus oli mõnus!

Uudised

Kommenteeri
Meriküla asustusüksuseks loomise kohta tehti otsus 2018. aastal, 2. märtsil. Sel aastal tähistasime seda ka vahva külaüritusega, kuhu kõik olid oodatud.
Laupäeval, 7. märtsil ootasime Meriküla keskusesse 7. taeva saali Meriküla elanikke ja meie sõpru, et tähistada Meriküla sünnipäeva, kuulasime spetsialistilt huvitavaid lugusid, kuidas kriisi ajal hakkama saada ja viisime läbi ka väikse viktoriini.  

Kohvipausi ajal sai kohaletulnutele jagatud torti, lilli ja šampust, saime suupisteid, milledest mõned olid ka külaelanike tehtud ja võrratud.
Merikülale tehti kingitusi vallavalitsuse ja naaberküla Suurupi poolt, samuti Saaremaalt külla tulnud külaseltsi esindaja õnnitles sünnipäevalist ja kinkis kriisiolukorrale vajalikku varustust.


Ürituse peaesinejaks oli kutsutud hr Surm Vatslast, kellega koos arutasime, kuidas olla valmis võimalikeks kriisideks nii meie kodus, kodukandis kui ka laiemalt.

Mõned küsimused, mis kõlasid loengus:
 * Kaua saad elada ilma elektrita, mis juhtub,   kui külas ei ole elektrit nädal aega järjest?
 * Kaua saad elada ilma internetita
  ja pideva infovoota?
 * Kaua säilivad AA-patareid?
 * Kaua säilitab Salvesti seljanka purgisupp söödavuse?
 * Kas sularahata elu on võimalik?
 * Kaua saab kodus hakkama ilma veevärgita?
 * Kas kogu majapidamise saaks ümber ehitada 12 voldilise süsteemi peale,
  kasutades poest saadaolevaid seadmeid ja vahendeid?


Koos eluliste näidete ja vaimuka esitlusega
rääkis meile eriolukordadeks valmistumisest 
militaarturismi valdkonna ettevõtja, kes saab oma
psedonüümiga Surm oma tegemistele tähelepanu nii
meil kui piiri taga.

Viktoriini viisime läbi telefonidega Kahooti-formaadis (need, kes oli telefonid koju jätnud, jäid seetõttu võistlemisest kahjuks eemale, aga ekraanilt said ikka küsimusi lugeda ja vastuseid vaagida). Imelisel kombel võitjatest esikolmiku auhinnad läksid kõik neile, kes olid meie külalised. Teadmised Merikülast on olemas ka meist kaugemal. Auhindadeks olid mõistagi kriisiaegsed komplektid.

Umbes 30 inimest oli mõnusalt aega veetmas ja juttu vestmas. See toimus täpselt 6 päeva enne seda, kui valitsus otsustas Eestis kriisiolukorra välja kuulutada.

Ürituse korraldaja oli MTÜ Meriküla selts ja Harku vald toetas ürituse läbiviimist rahaliselt (sihtotstarbeline toetus Harku Vallavalitsuse 10.09.2019. a korraldusega nr 416 punktist 1.3 - ürituse korraldamise toetused valla vabaühendustele).

Lisa kommentaar

Email again: